Environment, Social, Governance
Cégünk számára fontos a fenntartható és felelős vállalatirányítás, amely napjainkban egyre inkább elvárás, sőt, kulcsfontosságú tényező a hosszú távú sikeres működés szempontjából.
A felelős vállalatirányítás elengedhetetlen, mivel a mindennapi üzleti tevékenység során hozott tudatos döntések közvetlen hatással vannak a környezetre, a társadalomra és az érintettekre. A transzparencia, az elszámoltathatóság és a fokozott etikai felelősség mind kulcselemei ennek.
A környezettudatos cselekvés, valamint az, hogy a fenntarthatóságot figyelembe véve teremtsünk értéket nagyon fontos, hiszen a vállalatok tevékenysége jelentős környezeti lábnyommal bír. A körforgásos gazdaság elveinek, a zöld innovációk és a környezetvédelmi szempontok következetes érvényesítése elengedhetetlen.
Vállalati filozófiánk, hogy mindezen értékek átadása a jövő generációinak, ennek szerves része.
Az üzleti életben, az ESG-szempontok (környezeti, társadalmi, irányítási) ma már a befektetői döntésekben is kulcsszerepet játszanak. A vállalatok, melyek egyre integráltabban építkeznek, versenyelőnyre tehetnek szert. A cél, hogy a vállalatok mindennapi működése során környezettudatos szemlélet érvényesüljön; a beszerzések, az éves üzleti tervek és stratégiák, a projektek környezetvédelmi, fenntarthatósági tényezők mentén kerüljenek kialakításra.
Az ESG-törvény 2024. január 1-jén lépett hatályba Magyarországon, amely az ellátási láncok fenntarthatósági szempontú átvilágítását, valamint az ezzel összefüggő adatgyűjtést és jelentést szabályozza. Ez megköveteli egy átfogó kockázatkezelési rendszer kialakítását, illetve a meglévő kockázatkezelési rendszer új szempontokkal való bővítését és fejlesztését.
Összességében a Cégüknél képviselt holisztikus, felelős és fenntartható szemléletmód rendkívül pozitív és építő jellegű. Vállalati filozófiánk, a fenntarthatóság melletti elköteleződés kétségtelenül pozitív hatással van a cég minden érintettje felé.
Ahhoz, hogy egy vállalat életében a fentiekben bemutatott gondolkodás és működési módok megszilárduljanak és a mindennapok része legyen, számos területre kiterjedő, komplex vizsgálat és felmérés szükséges. Ezért javasoljuk
- felmérni és figyelemmel kísérni a vállalat stratégiai és pénzügyi döntéseire gyakorolt potenciális hatások kockázatait,
- a mindennapi tevékenységekben rejlő nem pénzügyi kockázatok és lehetőségek nyomon követését,
- azon vállalati keretrendszer kialakítását, mely a fenntarthatóság szempontjai mentén az objektív döntések meghozatalát segíti, továbbá
- azon nyomonkövetési rendszer kidolgozását, mely minden esetben aktuális információkkal járul hozzá a vállalat fenntartható működéséhez.
Megoldásunk
Cégünk elsősorban KKV-k körében végez tanácsadói tevékenységet, melyek során minősített szakértőket/szakembereket alkalmazunk (volt, aki részt vett a BIB/Magyar Nemzeti Bank ESG képzésén).
Segítünk:
- vállalatspecifikus ESG-képzésekben, workshopokban (témák: ESG alapok és stratégia, igazgatósági képzés és coaching, tudatosságnövelés, jogszabályi környezet, jelentéstétel, vállalati eszközök a fenntarthatósági átalakuláshoz, esélyegyenlőség, tudásbemutatás a körforgásos gazdaságról, környezetgazdálkodás, környezetgazdálkodás, CSR és fenntarthatóság témakörében);
- tanácsadási és szakértői szolgáltatásokban (ügyek: ESG kockázatok értékelése, strukturált és következetes vállalatirányítási politikák kidolgozása/átalakítása az ESG szempontok figyelembevételével, zöld finanszírozási keret kidolgozása, tanácsadás zöld / társadalmi / fenntartható kötvényekkel kapcsolatban, zöld vállalati finanszírozási lehetőségek feltárása és kapcsolódó rendszerek kidolgozása, a fenntarthatóság üzleti stratégiákba való integrálásának lehetőségeinek feltárása, energiahatékonysági befektetésekkel kapcsolatos fejlesztési tanácsadás, CSR és fenntarthatósági jelentéstétel és elemzés, ESG értékelés előkészítése, a termelői felelősség elveinek integrálása);
- az ESG szempontok ágazati és területi megkülönböztetésében és integrálásában, az ESG-kérdőívek kitöltésében, a vonatkozó ESG-besorolások felülvizsgálatában, a közzétételek megfogalmazásában, a vállalati fenntarthatósági teljesítmény mérésében a legfontosabb fenntarthatósági jelentéstételi keretrendszerek konfigurációjában.